Oferta PSP Studio

Reklamy świetlne Kraków

Jedną z głównych form reklamy, jaką się zajmujemy są reklamy świetlne. Reklamy świetlne wyróżniają się tym, że przyciągają wzrok przede wszystkim w nocy, są doskonale widoczne, zwracają uwagę, stanowią bardzo elegancką i prestiżową formę reklamy.

Reklamy świetlne jakie wykonujemy to przede wszystkim standardowe kasetony z licem z pleksi czy kasetony z dibondu frezowanego bo tu dużo jest o samym materiale) ale także szereg innych form kasetonów o różnym stopniu skomplikowania.

Spis treści - reklamy świetlne

Reklamy świetlne w nieregularnym kształcie

Mamy możliwość wykonania reklam świetlnych w różnych niestandardowych kształtach. Poza tym, że wykonujemy kasetony okrągłe lub w formie elpis możemy zaoferować wykonania w zasadzie każdego dowolnego kształtu kasetonu. Bogaty asortyment materiałów i komponentów do wykonania reklam świetlnych daje nam wiele możliwość dopasowania końcowego produktu zgodnie z wymaganiami Klienta. Nasza dbałość o szczegóły, korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych podzespoły i materiały najwyższej jakości pozwalają nam zaoferować produkt najlepszej jakości z gwarancją w atrakcyjnej cenie.

Reklamy świetlne (kasetony) rodzaje:

 • Reklamy świetlne na ulicach Krakowakasetony z licem z pleksi – kwadratowe lub prostokątne kasetony na specjalnym profilu aluminiowym z wsuwanym licem z pleksi do podświetleń. Grafika świeci całą powierzchnią płyty, można stosować zarówno kombinacje elementów ciętych z folii ploterowych jak również wydruki na folii translucentnej a także druk UV bezpośrednio na pleksi. Główną zaletą kasetonów z licem z pleksi jest prostota konstrukcji a co za tym idzie stanowią najbardziej ekonomiczną formę reklamy świetlnej.
 • kasetony z dibondu – kasetony bardziej prestiżowe, oferujące większe możliwości technik oświetleniowych oraz detali. Budowa opiera się na Kloszu wykonanym w całości z dibondu a także na plecach z tego samego materiału. Dzięki nałożeniu elementów na siebie nie widać żadnych ram ani profili, dzięki czemu te reklamy świetlne są bardzo elegancką formą przekazu oraz dekoracji elewacji budynków firm. Najważniejszą różnicą w stosunku do kasetonów standard jest podświetlenie – kasetony z dibondu nie świecą całą powierzchnią a jedynie elementami wyfrezowanymi co stanowi bardzo wyrazistą formę przekazu informacji.
W przypadku kasetonów z diondu możemy zastosować następujące opcje wykończenia:
 • kasetony podświetlane dodatkowo od tyłu (efekt echo)
 • kasetony z literami wypukłymi
 • kasetony z dodatkowy podświetleniem bocznym dającym poświatę w dowolnym kolorze
 • kasetony z literami wklęsłymi
Typy:
 • jednostronne
 • dwustronne
 • semafor (mocowanie prostopadłe do elewacji)

Kasetony okrągłe

Wykonujemy kasetony okrągłe o średnicy do 100 cm. Zarówno jednostronne, dwustronne jak i w formie semafora, umożliwiającej montaż prostopadły, dolny, boczny lub górny do elewacji. Lico jak w przypadków kasetonów powyższych może być z pleksi do podświetleń (cała powierzchnia podświetlana lub z frezowanego dibondu – wybiórcze podświetlenie frezowanych elementów).

W analogicznej technice jesteśmy w stanie zaoferować wykonanie kasetonów świetlnych w dowolnym nieregularnym kształcie, nawet w formie podświetlanych liter przestrzennych.

Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb Klienta oraz możliwości montażu.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie reklam świetlnych - FAQ

Za „żywy przykład”odpowiedzi na to pytanie może posłużyć tzw. Miasto Świateł lub Miasto Neonów czyli stolica światowego hazardu – Las Vegas :). Na co zwrócimy uwagę idąc ulicą w środku nocy szukając noclegu lub miejsca do spędzenia czasu i dobrej zabawy z przyjaciółmi? Na tablicę reklamową z napisem „POKOJE DO WYNAJĘCIA” czy „DRINK BAR” z literami na ciemnym tle, których praktycznie nie widać czy na widoczny z dużej odległości świecący napis informujący o tym samym? Odpowiedź chyba jest prosta- pójdziemy tam, gdzie jest coś, co z daleka przyciąga nasza uwagę. Sam fakt, że reklamy świetlne Kraków są widoczne po zmroku i w nocy to nie wszystko. Materiały, z których wykonywane są kasetony świetlne cechują się bardzo wysoką estetyką, jakością oraz prestiżowym sposobem wykonania, co sprawia, że reklamy świetlne Kraków robią pozytywne i duże wrażenia zarówno w dzień jak i w nocy.

Jako że temat reklamy świetlnej jest bardzo złożony i jego wycena jest uzależniona od zbyt wielu czynników czy to ze względu na dobór samych materiałów, grafikę, sposób montażu lub gabaryty najważniejszymi elementami istotnymi do wyceny tego rodzaju reklamy są:

 • wymiary
 • czy reklama ma być jedno czy dwustronna
 • kształt (prostokąt, kwadrat, okrąg lub nieregularny)
 • grafika (nawet poglądowy plik)
 • sposób mocowania/specyfikacja miejsca montażu

Reklama świetlna nie należy do najtańszych form reklamy, dlatego kiedy ktoś decyduje się na realizację przez nas opracowanie graficzne i przygotowanie oferujemy gratis.

Reklamy świetlne czyli innymi słowy kasetony świetlne, semafory, elementy podświetlane o nieregularnych kształtach są bardzo prestiżową i chyba najbardziej wyrazistą formą reklamy. Ze względu na estetykę wykonania przyciągają wzrok zarówno za dnia, a nocą po podświetleniu spełniają swoją najważniejszą funkcję – przyciągają wzrok reklamując tym samym Państwa działalność.

Przede wszystkim nie kierować się ceną, gdyż reklamy świetlne nie należą do najtańszej formy reklamy. O ile można zrobi je ekonomicznie lub nawet potocznie „tanio”. Niestety zdarza się, że efekty w takich przypadkach mogą być odwrotne do założonych, a dodatkowo z trwałością bywa różnie. Służymy doradztwem w zakresie doboru materiałów, technik wykonania, zastosowania podświetlenia oraz wszelkich czynników tak aby dopasować reklamę do budżetu zleceniodawcy przy zachowaniu najkorzystniejszego stosunku jakości do ceny.

W naszych reklamach świetlnych stosujemy podświetlenie LED różnych rodzajów, pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Nie da się jednoznacznie określić czasu wykonania reklamy, gdyż uzależnione jest to od zbyt wielu czynników. Każdy temat wyceniany jest indywidualnie a Klient zostaje poinformowany o czasie realizacji.

Czujnik zmierzchu w reklamach świetlnych jest urządzeniem połączonym z zasilaczem kasetonu. Posiada diodę światłoczułą włączającą lub odcinającą napięcie płynące do kasetonu w zależności od warunków oświetleniowych na zewnątrz. Działa automatycznie, bez konieczności samodzielnego włączania reklamy świetlnej.

Preferujemy wykonanie reklam świetnych do odbioru osobistego i montażu we własnym zakresie. Jednak w naszej ofercie mamy możliwość kompleksowej obsługi od wykonania po montaż na miarę naszych możliwości technicznych.