Oferta PSP Studio

Oklejanie witryn Kraków

Reklama na witrynach jest jedną z najpopularniejszych form reklamy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że oklejanie witryn wykonywane jest metodą bezinwazyjną. Nie ma potrzeby wiercenia, nie uszkadza się przeszkleń, żaden element nie wystaje poza obrys budynku, w każdej chwili reklamę można zdemontować. Na oklejanie witryn zdecydowanej większości przypadków nie potrzeba żadnych zgód administracyjnych, pozwoleń z Wydziału Architektury Miasta Krakowa, Plastyka czy innych zgód. Dodatkowo jest jedną z bardziej ekonomicznych form reklamy dlatego, że przy oklejaniu witryn nie wykorzystuje się sztywnych i z reguły droższych materiałów. W grę wchodzą jedynie różne rodzaje folii.

Spis treści - oklejanie witryn

Rodzaje folii do oklejania witryn w Krakowie

Folia monomerczyna matowa lub błyszcząca

Najpopularniejsza i najtańsza folia samoprzylepna stosowana do powierzchni płaskich błyszcząca, matowa lub przeźroczysta. Ma zastosowanie przede wszystkim w przypadku tablic reklamowych, witryn, płaskich elementów na samochodach. Odporna na działanie deszczu, czy promieni słonecznych a zabezpieczona laminatem stałym pozwala na bezszkodowe usuwanie wszelkich zabrudzeń nawet przy użyciu środków typu benzyna czy denaturat, staje się też bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Wykorzystujemy ten rodzaj folii do wyklejania witryn lokali zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz na przykład do oklejania witryn lokali w galeriach handlowych.

Oklejenie witryny folią OWV w Krakowie

UWAGA! Folia działa jak lustro weneckie – odbija światło od tej strony, od której pada jego większe natężenie. W przypadku witryn sklepowych za dnia grafika jest bardzo widoczna i nie widać co dzieje się w środku, natomiast po zmroku przy zapalonych światłach wewnątrz pomieszczenia grafika staje się mniej czytelna, w skrajnych przypadkach w zależności od siły oświetlenia wręcz niewidoczna a wszystko co wewnątrz pomieszczenia staje się całkowicie widoczne.

Folia z zadrukiem od strony kleju

Specjalna folia samoprzylepna zadrukowana od strony kleju do aplikacji od wewnętrznej strony szyby.  Przez co  reklama na tym materiale nie jest narażona na na zewnętrzne urazy mechaniczne. Doskonałe rozwiązanie w przypadku braku możliwości naklejenia od zewnątrz. Właśnie dlatego folia z zadrukiem od strony kleju świetnie sprawdzi się zawsze wtedy, gdy chce się reklamy umieszczonej wewnątrz, ale widocznej na zewnątrz. Bez względu na to, czy chodzi o tą umieszczoną w restauracji, czy dowolnej innej placówce, czy ma to być samochodowa kreacja reklamowa – jest duża szansa, że wykorzystanie do tego zadania folii z zadrukiem od strony zdaje się być najlepszym możliwym rozwiązaniem o wysokiej wytrzymałości.

Folia ploterowa

Specjalna folia samoprzylepna zadrukowana od strony kleju do aplikacji od wewnętrznej strony szyby.  Przez co  reklama na tym materiale nie jest narażona na na zewnętrzne urazy mechaniczne. Doskonałe rozwiązanie w przypadku braku możliwości naklejenia od zewnątrz. Właśnie dlatego folia z zadrukiem od strony kleju świetnie sprawdzi się zawsze wtedy, gdy chce się reklamy umieszczonej wewnątrz, ale widocznej na zewnątrz. Bez względu na to, czy chodzi o tą umieszczoną w restauracji, czy dowolnej innej placówce, czy ma to być samochodowa kreacja reklamowa – jest duża szansa, że wykorzystanie do tego zadania folii z zadrukiem od strony zdaje się być najlepszym możliwym rozwiązaniem o wysokiej wytrzymałości.

Folia dekoracyjna (folia mleczna) typu szkło szronione/mrożone/piaskowane

Oklejanie witryn Kraków może być wykonywana także specjalistycznymi foliami jak np. folia typu lustro weneckie, folia mleczna lub specjalna folia typu szkło mrożone. Folia dekoracyjna posiadająca zarówno wysokie walory estetyczne jak i praktyczne zastosowania w przypadku, kiedy nie chcemy ograniczać przepustowości światła ale zachować prywatność np. w pomieszczeniach biurowych, gabinetach lekarskich czy po prostu aby ktoś nie widział z ulicy co znajduje się w pomieszczeniu.

Folia przeźroczysta - oklejanie witryn w Krakowie

Oklejanie witryn sklepowych w KrakowieWszechstronna folia przeźroczysta odznaczająca się wytrzymałością, i wszechstronnością. Idealnie nadaje się do rozwiązań reklamowych na okna, przeszklenia, równie dobrze sprawdzi się jako dodatkowa ochrona grafiki na witrynach ogródków w lokalach gastronomicznych. Stosuje się ją także w przypadkach, kiedy istotne jest zachowanie koloru podłoża jako tła dla drukowanej na niej grafiki, coś w rodzaju nadruku bezpośredniego jednak w przypadku folii przeźroczystej obszar jej klejenia oraz krawędzie mimo wszystko pozostają mniej lub bardziej widoczne w zależności od podłoża.

Zastosowanie techniki druku UV razem z białym poddrukiem na folii przeźroczystej daje możliwości uzyskania bardzo ciekawych efektów wizualnych imitujących witraże. Folia bez zadruku pozostaje całkowicie przeźroczysta i przepuszcza 100% światła, natomiast w miejscach zadrukowanych przepuszcza światło częściowo (czysty zadruk) lub w przypadku zastosowania białego poddruku wiernie odwzorowuje zadane kolory pozostawiając je w takim nasyceniu jakby byy drukowane na zwykłej białej folii.

Folia odblaskowa cięta ploterowo bez zadruku

Oklejanie witryn Kraków

Występująca w wielu kolorach folia odblaskowa cięta ploterowo bez zadruku to propozycja dla osób, dla których najistotniejsza jest czytelność i przekaz informacji bez względu na porę dnia czy nocy w słabych warunkach oświetleniowych. Dbamy o precyzję wykonania i dopasowania wymiarów do potrzeb zamówienia. Folia jest wysoce odporna na uszkodzenia, wytrzymała i bardzo wszechstronna. Wyróżnia się efektywnym wyglądem i uniwersalnym zastosowaniem. Jej najważniejszym atutem jest budowa umożliwiająca odbijanie światła co powoduje efekt świetlny zwłaszcza po zmroku. Stosowana jest często do wykonania znaków drogowych (folia odblaskowa typu plaster miodu), oznakowań pojazdów służb technicznych i porządkowych, wykonania napisów na tablicach i szyldach umieszczonych w słabo widocznych miejscach.

Folia standard cięta ploterowo bez zadruku

Jest to samoprzylepna folia bez zadruku dostępna w różnych kolorach z powierzchnią błyszczącą, lub matową. Stosowana jest głównie do reklamy zewnętrznej, dekoracji lub grafiki samochodowej. Z powodzeniem można jej użyć także do wydruków artystycznych, spirali do bindowania, czy jako wieczka i pokrywy. Jej możliwości są naprawdę wszechstronne. Wykorzystywana jest przy aplikacjach odbijających światło. Nadaje się na płaszczyzny płaskie lub o lekkich nierównościach. Folia standard cięta bez ploterowo bez zadruku wyróżnia się również naprawdę wysoką wytrzymałością i odpornością na zadrapania i środki chemiczne.

Folia polimerowa długookresowa do oklejania krakowskich witryn

Nasza folia polimerowa długookresowa to nic innego jak wysokiej jakości folia samoprzylepna dostosowana do powierzchni płaskich oraz małych i średnich nierówności. Posiada tzw. pamięć kształtu, po naciągnięciu lub odkształceniu powrócić do formy pierwotnej, co jest ważnym atutem i poszerza jej zastosowanie. Mocna i odporna na warunki atmosferyczne, dodatkowo zalaminowana zabezpiecza wydruki i przedłuża żywotność kolorów. Świetnie sprawdzi się przy tworzeniu reklam samochodowych, na witrynach sklepowych, czy jako dekoracja ścienna. Można jej też z powodzeniem używać do tworzenia tablic reklamowych.

Folia wylewana z klejem kanalikowym

Folia samoprzylepna umożliwiająca wyklejanie wszelkich nierówności i głębokich przetłoczeń. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku druków wielkoformatowych. Klej kanalikowy oraz właściwości samej folii pozwalają na wyklejanie na przykład całych elementów karoserii samochodów lub elementów o nieregularnych kształtach, co jest jej ważnym atutem. Sposób zastosowania, jaki zapewnia folia wylewana z klejem kanalikowym obejmuje również oklejanie różnych innych pojazdów, jak tramwaje, czy autobusy. Z pomocą tej folii i nowoczesnej technologii można uzyskać naprawdę wyraziste i jaskrawe kolory, zwłaszcza w przypadku wykorzystania jej na zewnątrz.

Folia podłogowa

Bardzo wytrzymała folia umożliwiająca chodzenie po wydruku – to w właśnie folia podłogowa z naszej oferty. Jej dodatkowym atutem jest to, że może być pokryta laminatem antypoślizgowym. Odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie detergentów do konserwacji podłóg, znakomicie sprawdzi się do wykonania grafiki reklamowej na podłodze w dowolnym miejscu. Jej klej jest bardzo mocny, dlatego poradzi sobie nawet z nierównymi, czy chropowatymi powierzchniami, ciesząc przez długi czas świetnym wyglądem.

Oklejanie witryn w krakowskich przedszkolach

Folia odblaskowa

Folia  samoprzylepna o właściwościach odblaskowych w nocy mocno odbijająca światło. Używana jest najczęściej jako reklama informacyjna przy drogach, na znakach drogowych, parkingowych itp. Przy tworzeniu trwałych bądź tymczasowych znaków drogowych sprawdza się wzorowo, ale nie jest to jedyne zastosowanie do którego folia odblaskowa jest przeznaczona. Z jej pomocą można skutecznie umieszczać znaki ostrzegawcze na pojazdach specjalnych, czy kontenerach. Będzie to znacznie przyczyniało sie do ich zwiększonej widoczności – zwłaszcza po zmroku.

Oklejanie samochodów Kraków

W naszej ofercie znajdziecie Państwo także podstawową reklamę na pojazdach. Podstawową, ponieważ oferujemy wszelkiego rodzaju napisy na samochody i inne środki komunikacji. Napisy i elementy graficzne cięte z kolorowych folii ploterowych (pojedynce litery), cięte ploterowo po obrysie, pełne naklejki typu full color na elementy blaszane oraz jednostronnie przepuszczające światło wydruki na szyby pojazdów na folii OWV., Wykonujemy także wszelkiego rodzaju naklejki magnetyczne w dowolnym kształcie. Nie wykonujemy wyklejeń typu zmiany kolorów samochodów za pomocą folii oraz grafik drukowanych na kanalikowej folii wylewanej.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie oklejania witryn - FAQ

Plotery drukujące kalibrowane są na bieżąco jednak przy przygotowaniu plików do druku należy pamiętać aby plik przygotowany był w trybie CMYK (gdyż z tego trybu odbywa się druk), nie osadzać żadnych profili kolorów a jeśli są osadzone należy je usunąć. Trzeba pamiętać, że wierność odwzorowania kolorów zależy w dużym stopniu od medium na jakim są drukowane. Dla przykładu – inaczej pigment chłonie zwykła biała folia monomeryczna a inaczej folia jednostronnie przepuszczająca światło typu OWV ponieważ posiada maleńkie otwory, przez które pigment przenika bezpośrednio na papier podkładowy i te obszary nie będą widoczne po wyklejeniu dlatego dobrze jest w przypadku folii OWV nieco zwiększyć nasycenie a czerń budować z 4 kolorów a nie samego 100% K.

Wybór folii zależy w zdecydowanym stopniu od potrzeb samego Klienta oraz tego jaka ma być funkcja reklamy. Jeśli na przykład komuś nie zależy aby do lokalu wpadało światło wówczas najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem jest biała folia monomeryczna z zadrukiem, natomiast gdy zależy nam aby do lokalu wpadało dużo światła dziennego należy skłaniać się w kierunku folii OWV  lub, kiedy nie zależy nam żeby z zewnątrz nie było widać co dzieje się w środku bardzo trwałym i estetycznym rozwiązaniem jest zastosowanie elementów wycinanych z kolorowych folii ploterowych.

Przede wszystkim zależy do od metrażu, dostępności (czy to z poziomu gruntu czy z drabiny lub zwyżki) a w dalszym stopniu od samego rodzaju folii jakie stosujemy. Przykładowo kiedy do wyklejenia jest folia pełna lub OWV na całej szybie idzie to znacznie szybciej niż kiedy stosujemy folię ploterową w wielu kolorach do spasowania, lub dekoracyjną typu szkło mrożone z dodatkowymi wykończeniami jak nacinanie pasków, odcinanie częściowe ustalonych obszarów aby część szyby było czysta. Czas realizacji samego wyklejania jest każdorazowo szacowany pod dane zlecenie.

Ze względu na różnorodność samych materiałów, metrażu, dostępności do przeszkleń, konieczności ich czyszczenia czy usuwania starych reklam i przygotowania przeszkleń pod nowe jak i samych oczekiwań Klienta odnośnie finalnego efektu nie ma stałego cennika całkowitego kosztu wyklejania. Możemy jedynie podać że koszt usługi wyklejania zaczyna się od 25,00 zł netto/m2 a przygotowania/czyszczenia witryny od 15,00 zł netto/m2