Oferta PSP Studio

Grawer laserowy na drewnie i na prezentach Kraków

Czym jest grawer laserowy?

Grawer laserowy Kraków jest to metoda znakowania mająca na celu naniesienie (wypalenie) na powierzchni twardych materiałów napisów, wzorów lub grafik poprzez wypalenie światłem laserowym bezpośrednio w jego powierzchni. Promień lasera uderza maleńkie punkty danego podłoża skumulowaną energią i bardzo wysoką temperaturą co umożliwia usunięcie jego wierzchniej powłoki i w jej miejsce trwałe i precyzyjne naniesienie grawerowanego obrazu. Zachowując bardzo wysoką precyzję laser jest w stanie pracować na bardzo wielu rodzajach materiałów i tworzyw nadając wyjątkowy i spersonalizowany charakter przedmiotom różnego rodzaju. W zależności od zadanej mocy i prędkości roboczej laserem można także przecinać różne materiały i tworzywa a także wycinać z nich przedmioty o całkowicie dowolnych kształtach takich jak pojedyncze litery, logotypy i szablony lub części do wykonywania modeli.

Spis treści - grawer laserowy Kraków

Dlaczego laser do grawerowania jest najlepszy?

Krakowski grawer laserowyGrawer laserowy Kraków w przeciwieństwie do innych metod nanoszenia elementów grafiki ma tą przewagę, że nanosi grafikę trwale, praktycznie niemożliwą do usunięcia ponieważ ingeruje bezpośrednio w strukturę materiału za pomocą bardzo wysokiej temperatury palenia. Technologia grawerowania laserowego nie wykorzystuje pigmentu ani żadnego dodatkowego nośnika w postaci naklejki lub farby, a w strukturze materiału wypala napisy lub wzory z bardzo wysoką precyzją, która czyni znakowanie trwałe i nieusuwalne.

Na czym można wykonać grawer laserowy?

Grawer laserowy w stali - KrakówGrawer laserowy Kraków można wykonać na wielu materiałach. W zależności od ich struktury jedne są łatwiejsze i szybsze w grawerowaniu lub przecinaniu a inne trudniejsze i bardziej czasochłonne w obróbce. Wykonujemy grawer przede wszystkim na najpopularniejszych materiałach codziennego użytku takich jak grawer w drewnie, grawer na sklejce, grawer na szkle, grawer w stali nierdzewnej, grawer na laminatach grawerskich, grawer na plastiku, grawer na okładkach kalendarzy książkowych, grawer na plexi, grawer na skórze, grawer na materiałach skóropodobnych, grawer na etui case na telefon, grawer na plexi, pleksi przeźroczystej, czy grawer na dibondzie. Jeśli zachodzi potrzeba mamy możliwość grawerowania wzorów nawet w tekturze litej introligatorskiej, tekturze modelarskiej papierze, a nawet w tkaninach typu jeans.

Dlaczego warto zamówić grawer laserowy Kraków?

Szukasz wyjątkowego prezentu? Potrzebujesz eleganckiego i prestiżowego oznakowania biura? Zgłoś się do nas! Oferujemy szerokie możliwości w zakresie grawer na prezentach Kraków lub grawer na upominkach Kraków! Doradzimy dobór materiału oraz możliwości jego obróbki. Wykonujemy indywidualne prezenty na zamówienie takie jak zegary na zamówienie, wizytówki wypalane w drewnie, pudełka na płyty, pudełka na prezenty, pudełka na alkohole, stojaki na wizytówki, zegary z personalizacją, wypalanki w drewnie, zdjęcia wypalane w drewnie, zdjęcia podświetlane krawędziowo, pudełka na cygara, elementy wycinane z drewna, przedmioty w dowolnym kształcie.

Grawer na drewnie Kraków

Grawerowanie laserowe w drewnie KrakówKrakowski grawer laserowy na prezentachGrawer na drewnie Kraków jest techniką umożliwiającą wykonanie w zasadzie nieograniczonej gamy produktów takich jak prezenty, upominki, zdjęcia wypalane w drewnie czy choćby wizytówki wypalane w drewnie. Mamy możliwość wykonania takich produktów jak: grawer w drewnie, grawer w sklejce, grawer w sośnie, grawer w drewnie korkowym, grawer w dowolnym drewnie, cięcie laserowe drewna Kraków, cięcie laserowe sklejki Kraków, cięcie wycinanie liter z drewna, fotografie zdjęcia wypalane w drewnie, drewniane breloczki do kluczy, stojaki na wizytówki, stojaki na ulotki, stojaki biurkowe a nawet elegancie drewniane wizytówki.

Grawer na prezentach Kraków

Grawer laserowy na prezentach KrakówLaserowe grawerowanie na prezentachWykonujemy grawer laserowy w materiałach oraz prezentach, upominkach powierzonych a także zamówionych kompleksowo u nas. Po ustaleniu ceny na podstawie stopnia skomplikowania projektu graficznego oraz czasu pracy lasera wykonujemy zlecenie uprzednio poprzedzone elektroniczną, bezpłatną wizualizacją. Możemy także wykonać dowolny przedmiot na zamówienie wykonany ze drewna lub ze sklejki 2 lub 3 mm po uprzednim ustaleniu kosztów wykonania. Tworzymy zegary na zamówienie, pudełka na zamówienie, prezenty ślubne na zamówienie, prezenty okolicznościowe na zamówienie, portrety wypalane w drewnie, lampki nocne podświetlane krawędziowo oraz wiele elementów niestandardowych, o które można zapytać bezpośrednio!

Ile trwa grawerowanie laserowe?

Każdy grawerowany materiał ma swoje indywidualne właściwości. Ten sam wzór na przykład w przypadku grawerowania na drewnianej sklejce formatu zdjęciowego 10×15 cm może zostać naniesiony w kilkanaście minut a w przypadku grawerowania na dibondzie  kilka razy szybciej. Wiele czynników ma wpływ na to na ile obrabiany materiał jest podatny na działanie punktowej wysokiej temperatury. Czas grawerowania laserowego zależy od rodzaju materiału, od powierzchni grawerowania, od stopnia skomplikowania projektu oraz od mocy z jaką laser musi oddziaływać na daną powierzchnię.  Czas usługi grawer laserowy Kraków może wynieść od kilkunastu sekund do nawet kilku godzin.

Ile kosztuje wykonanie graweru?

Grawerowanie laserowe to proces wymagający zużycia dużej ilości energii elektrycznej, dlatego każde zlecenie wycenianie jest indywidualnie w oparciu o czas pracy lasera oraz koszt materiału do obróbki. Przykładowo grawer laserowy Kraków może trwać od kilkudziesięciu sekund do nawet kilku godzin w związku z czym nie da się ustalić konkretnego cennika usług związanych z grawer laserowy Kraków.

Wycinanie – cięcie laserowe Kraków

Poza szerokim zakresem usług grawerowania laserowego oferujemy także laserowe wycinanie oraz laserowe cięcie wybranych materiałów. Mowa tutaj o elementach powszechnie używanych takich jak cięcie laserowe akrylu, cięcie laserowe pleksi plexi Kraków, wycinanie laserowe elementów dekoracyjnych, wycinanie laserowe logotypów, wycinanie laserowe elementów identyfikacji wizualnej.
Wykonujemy laserowo elementy na oznakowanie pomieszczeń lub biur czy nawet na potrzeby prywatne i hobbystyczne typu spersonalizowane obudowy, wycinanie laserowe elementów modelarskich. Możemy zaproponować wycinanie laserowe liter z laminatów grawerskich w różnych kolorach, wycinanie laserowe litery z pleksi plexi Kraków, wycinanie laserowe drewna i sklejki drewnianej, wycinanie laserowe tektury modelarskiej, wycinanie laserowe logotypów, wycinanie laserowe elementów w dowolnym kształcie.

Tabliczki grawerowane Kraków

Tabliczki grawerowane - grawer w plexiDo czego służą i jakie są rodzaje tabliczek grawerowanych:

 1. Tabliczki drzwiowe: To najczęstsze zastosowanie tabliczek grawerowanych. Umieszczane na drzwiach, lub tabliczki przy drzwiach zawierają zazwyczaj nazwiska, numer mieszkania lub krótki opis co się znajduje w danym pomieszczeniu. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Wykonujemy tabliczki grawerowane w laminatach grawerskich, tabliczki grawerowane w drewnie, tabliczki grawerowane w sklejce drewnianej lub tabliczki grawerowane na dibondzie czy pleksi.
 2. Tabliczki informacyjne: Służą do oznaczania różnych pomieszczeń lub miejsc. Mogą być stosowane w budynkach publicznych, biurach, szkołach, a także w parkach czy na trasach turystycznych. Ich przeznaczenie zazwyczaj wymaga tego, aby tabliczka była trwała, dlatego doskonałym rozwiązaniem są tabliczki grawerowane bezpośrednio w strukturze materiału. 
 3. Tabliczki pamiątkowe: Często wykonuje się je z okazji ważnych wydarzeń lub jubileuszy. Tabliczki te mogą zawierać dedykacje, daty lub grafiki związane z danym wydarzeniem. Wykonujemy tabliczki grawerowane na oznakowanie obrazów, tabliczki grawerowane z podziękowaniami, tabliczki grawerowane za osiągnięcia sportowe oraz tabliczki grawerowane okazjonalne wykonywane według indywidualnych potrzeb Klienta.
 4. Tabliczki upominkowe: To popularny prezent na różne okazje, takie jak urodziny, śluby czy rocznice. Zazwyczaj zawierają spersonalizowany napis lub grafikę. Tabliczki upominkowe można zastosować na prezentach ślubnych, na prezentach z okazji pożegnania pracownika odchodzącego na emeryturę, tabliczki grawerowane Grawer laserowy na stali nierdzewnej Krakówupamiętniające jakieś wydarzenia i w zasadzie tabliczki grawerowane na każdą okazję, która powinna zostać zapamiętana jako wyjątkowa.
 5. Tabliczki do identyfikacji zwierząt: Wykorzystywane w hodowli zwierząt lub w schroniskach dla zwierząt, aby oznaczyć poszczególne zwierzęta. Możemy zaoferować trwałe indywidualne tabliczki w formie tabliczki-breloczki do przypięcia do obroży dla psa lub kota, tabliczki do oznaczenia akwarium lub klatek dla ptaków czy też tabliczki na oznakowanie misek na pokarm dla naszego pupila.

W jaki sposób zostaje wykonany grawer na tabliczkach?

Grawer laserowy wykonany na tabliczkach - KrakówProces grawerowania

Proces grawerowania może być wykonywany ręcznie lub za pomocą technologii laserowej. Oto krótki ogólny opis obu metod:

 1. Ręczne grawerowanie: To tradycyjna metoda, która wykorzystuje narzędzia ręczne, takie jak dłuta, wypalarki czy frezy. Grawerowanie ręczne daje możliwość tworzenia skomplikowanych wzorów i jest często stosowane przy produkcji ozdobnych tabliczek grawerowanych, jednak jest to metoda rzemieślnicza, bardzo czasochłonna i wymaga od wykonującego tę czynność sporych zdolności manualnych lub nawet artystycznych. Do tego nie nadaje się do przemysłowej produkcji większych a zwłaszcza powtarzalnych ilości.
 2. Laserowe grawerowanie: Wykorzystuje promień lasera do usuwania materiału z powierzchni tabliczki, przez co grafika czy wzór nanoszony jest trwale i nieusuwalnie. Ta metoda jest precyzyjna i pozwala na tworzenie bardzo drobiazgowych i powtarzalnych wzorów, a dodatkowo jest w pełni skomputeryzowana i zautomatyzowana dlatego czas grawerowania laserowego jest nieporównywalnie krótszy niż w przypadku obróbki ręcznej. Grawerowanie laserowe tabliczek jest zdecydowanie bardziej efektywne przy masowej produkcji.”

Tabliczki grawerowane w KrakowieNajważniejsze zalety tabliczki grawerowane Kraków to:

 • grawerowanie jest trwałe i całkowicie odporne na czynniki atmosferyczne
 • grawerowanie jest nieusuwalne lub bardzo trudne do usunięcia
 • grawerowanie umożliwia bardzo wysoką precyzję nanoszenia najdrobniejszych elementów
 • grawerowanie zapewnia bardzo wysoką estetykę wykonania

Na jakich materiałach można wykonać grawer laserowy?

Materiał, z którego wykonuje się tabliczki grawerowane, ma duże znaczenie zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Oto niektóre z popularnych materiałów używanych do produkcji tabliczek grawerowanych:

 1. Grawer laserowy w Krakowie - PSP StudioDrewno: Tabliczki drewniane mają naturalny urok i nadają się doskonale przede wszystkim do wnętrz. Jak wiadomo istnieją różne preparaty impregnujące i zabezpieczające drewno przed działaniem czynników atmosferycznych dlatego mamy możliwość zabezpieczenia grawerowanych drewnianych tabliczek aby mogły być stosowane także na zewnątrz. Drewno można grawerować ręcznie lub za pomocą grawer w drewnie Kraków
 2. Metal: Tabliczki metalowe, takie jak stal nierdzewna, dibond lub aluminium są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Często stosuje się je na zewnątrz budynków. Mamy możliwość wykonania graweru laserowego w stali lakierowanej, grawer laserowy w aluminium czy grawer laserowy na dibondzie.
 3. Tworzywa sztuczne: Plastik, akryl czy laminaty to popularne tworzywa sztuczne używane do produkcji tabliczek grawerowanych. Są one lekkie, trwałe i dostępne w różnych kolorach. Bardzo często wykonujemy tablice grawerowane dla kancelarii adwokackich, tablice grawerowane dla kancelarii notarialnych, tablice grawerowane pamiątkowe Kraków czy tablice grawerowane
 4. Tablice tabliczki grawerowane w plexi przeźroczystej: Tabliczki grawerowane na pleksi plexi przeźroczystej robią duże wrażenie wizualne. Szczególnie przy zastosowaniu podświetlenia krawędziowego bardzo przyciągają wzrok. Są bardzo estetyczne i prestiżowe przez co reklamy i tabliczki na pleski plexi przeźroczystej stanowią bardzo efektywną formę reklamy.

Realizacje z grawerowania laserowego w Krakowie