Oferta PSP Studio

Litery wypukłe - litery 3D na ścianę Kraków

Nasza działalność to w dużej mierze reklama wewnętrzna oraz realizacje tematów ukierunkowane na dekorację wnętrz. Oferujemy bardzo ekskluzywne i eleganckie wyroby zdobiące Państwa sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe, salony fryzjerskie, studia urody czy nawet prywatne mieszkania. W naszej ofercie znajdą Państwo standardowe litery ze styroduru lakierowane na dowolny kolor ale także litery wykonywane z zupełnie innych tworzyw lub eleganckie reklamy stanowiące połączenie różnych technik obróbki oraz różnych materiałów.

Współpracujemy z wieloma firmami specjalizującymi się w obróbkach laserem, ploterami frezującymi, giętarkami i sztancami dzięki czemu możemy zaoferować praktycznie nieograniczone możliwości realizacji skomplikowanych tematów.

A także wiele innych indywidualnych produktów pod Państwa zamówienie.

Spis treści - litery wypukłe

Jak powstają litery wypukłe?

 Litery i elementy wypukłe powstają na skutek obróbki różnych tworzyw za pomocą lasera lub ploterów frezujących w zależności od potrzeb oraz materiału. Elementy mogą być ze sobą łączone za pomocą klejów bezbarwnych, błon montażowych lub łączone mechanicznie.

Litery ze styroduru lakierowane na dowolny kolor

 Są to bardzo popularne litery wycinane ploterem termicznym ze styroduru o różnych grubościach od 20 do 50 mm. Materiał jest bardzo lekki, bariony na dowolny kolor farbami akrylowymi. Stanowi bardzo estetyczną formę reklamy przede wszystkim we wnętrzach ale stosuje się go także na zewnętrznych elewacjach. Częstym rozwiązaniem jest stosowanie połączenia elementów ciętych ze styroduru oraz lakierowanych z dodatkowym licem z kolorowych pleksi naklejanych na front liter jako lico. Zabieg ten potęguje dodatkowy efekt wizualny ponieważ pleksi ma powierzchnię wysoce połyskującą a litery ze styroduru barwione są na mat.

Litery  z pleksi cięte laserem

Wykonywane podobnie jak litery ze styroduru jednak ich obróbka wykonywana jest laserowo lub ploterem CNC. Zaletą jest to, że występują w dużej gamie kolorów fabrycznych i nie trzeba ich dodatkowo lakierować. W tej technice mogą być wykonywane bardzo drobne elementy co stanowi świetne rozwiązanie przy prestiżowych tabliczkach z literami wypukłymi. Sam materiał jak i sposób jego obróbki zapewnia bardzo wysoką estetykę wykonania i doskonałe efekty wizualne po zamontowaniu na ścianie. Jako że materiał jest bardzo elegancki lecz delikatny i podatny na zarysowania najlepiej sprawdzają się jako dekoracje wewnętrzne.

Eleganckie oznakowanie pomieszczeń

Wykorzystanie techniki obróbki laserowej pozwala na zrealizowanie bardzo prestiżowych i wysoce estetycznych oznakowań pomieszczeń biurowych. Litery wypukłe i wszelkie elementy graficzne naklejane są bezpośrednio na ściany lub drzwi a ze względu na grubość materiału i wysoki połysk sprawiają przyciągające wzrok wrażenie przestrzenne.

Litery  z dibondu frezowane

W przypadku zastosowań zewnętrznych polecamy wykonanie także liter z różnych kolorów dibondu czyli kompozytowej płyty aluminiowej 3 mm lakierowanej fabrycznie na różne kolory z możliwością zmiany na dowolny za pomocą dodatkowego oklejenia foliami ploterowymi. Obrabiane ploterem frezującym stanowią doskonałe rozwiązanie tam, gdzie potrzebna jest trwałość (elewacja zewnętrzne) jak i wysoka estetyka wykonania.

Niestandardowe elementy przestrzenne wykonane z połączenia i kombinacji różnych materiałów

Zdecydowanie najładniejsze efekty wizualne posiadają elementy wykonane z połączenia różnych materiałów oraz technik ich obróbki. Mowa tu o tablicach i tabliczkach na podłożu z grawerem i dodatkowo naklejonymi elementami z liter wypukłych np. logo firmy, tablice z pleksi przezroczystej mocowane na dystansach ozdobnych, litery ze styroduru z dodatkowym licem z pleksi.

Tablice grawerowane w laminatach grawerskich

To alternatywa dla bardzo kosztownych tablic i szyldów grawerowanych z mosiądzu czy stali nierdzewnej. Szeroka gama materiałów z tworzywa sztucznego z metalizowanymi powłokami pozwala na wykonanie dowolnego szyldu lub tablicy technika grawerowaną. Dodatkowo usztywnione z powodzeniem można montować na zewnętrznych elewacjach. Tą metodą wykonujemy przede wszystkim tablice dla kancelarii adwokackich, szyldy radców prawnych, tablice kancelarii notarialnych, tabliczki na oznakowanie pomieszczeń biurowych czy eleganckie tabliczki imienne a nawet breloki do kluczy czy drobne elementy ozdobne a nawet same litery klejone bezpośrednio na ściany.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące liter wypukłych - FAQ

Jako że najczęstszą metodą jest bezinwazyjny montaż za pomocą klejenia najlepszymi powierzchniami są powierzchnie stosunkowo gładkie. Mowa tu o ścianach g/k, przeszkleniach, powierzchniach drzwi, elementach drewnianej stolarki.

Do wykonania liter i elementów wypukłych stosujemy materiały takie jak: pleksi przezroczysta, pleksi barwiona, dibond kolorowy lub szczotkowany, styrodur, pcv spienione lub twarde, laminaty grawerskie złote, srebrne i kolorowe, profile aluminiowe w różnych kolorach i szerokościach.

Elementy typu litery wypukłe czy logotypy przestrzenne dedykowane są przede wszystkim do dekoracji wnętrz, jednak jak najbardziej można je także stosować na zewnętrznych elewacjach czy drzwiach. Pamiętać należy że niektóre materiały, z których są wykonywane mają właściwości termoplastyczne co czyni je podatnymi na odkształcanie pod wpływem wysokich temperatur więc trzeba zastanowić się czy warto konkretną reklamę montować na przykład w bardzo nasłonecznionym miejscu, niektóre materiały są podatne na zarysowania inne na uszkodzenia mechaniczne więc warto się zastanowić nad doborem takich materiałów, które by można dodatkowo zabezpieczyć.