Oferta PSP Studio

Druk plakatów Kraków

Czym jest plakat?

Mówiąc o plakacie, mamy na myśli specyficzny rodzaj grafiki użytkowej, który pełni funkcje przede wszystkim informacyjne, reklamowe, promujące produkt lub wydarzenie. Plakat może być też narzędziem agitacji politycznej. Jest to druk jednostronny zwykle dużego formatu. Przeważnie stosowanym formatem jest B1 (700×1000 mm), ale w praktyce wykorzystuje się zarówno większe jak i mniejsze w zależności o potrzeb i możliwości powierzchni reklamowych na jakich mogą zostać umieszczone.

Zalety plakatu

Plakat jest bardzo skuteczną formą reklamy, może stanowić dobre narzędzie marketingowe promujące nasz produkt, usługę, czy wydarzenie jakie organizujemy. Dobrze zaprojektowany powinien przede wszystkim pełnić funkcję informacyjną i przyciągającą wzrok, zatem powinien być atrakcyjny graficznie a także ulokowany w dobrym miejscu, najlepiej w takim, przez które przewija się jak najwięcej ludzi, aby jego przekaz dotarł do jak największej liczby odbiorców w krótkim czasie.

Rodzaje plakatów

  • plakaty zewnętrzne jako nośniki informacji outdoorowej
  • plakaty teatralne;
  • plakaty filmowe;
  • plakaty muzyczne;
  • plakaty sportowe;

Najczęściej zlecanymi nam plakatami są jednak plakaty firmowe – promujące aktualną strategię działania danej firmy, jej produkt lub usługę.

Druk plakatów Kraków – nasza oferta

Mamy spore możliwości techniczne druku plakatów Kraków na wielu podłożach.

Realizujemy druk plakatów Kraków w wysokich nakładach z wykorzystaniem techniki druku offsetowego ale oferujemy także druk plakatów w ilościach nisko i średnio nakładowych w technologii druku cyfrowego.

Druk plakatów Kraków oferta EKSPRES

Proponujemy druk plakatów Kraków w usłudze EKSPRES do realizacji na następny lub ten sam dzień roboczy na papierach o różnych gramaturach (90 -300g) matowych, satynowych lub powlekanych a także na zwykłej kredzie drukarskiej w ilościach od 1 sztuki. W tej ofercie formaty plakatów zaczynają się od formatu A4 do powiększonego A3 – SRA3 (320x450mm). W ofercie druku ekspres realizacja odbywa się z projektu przesłanego przez Klienta.

Druk plakatów samoprzylepnych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wprowadziliśmy do oferty druk plakatów samoprzylepnych. Plakaty samoprzylepne oferujemy w niskich i jednostkowych ilościach w formatach od A4 do powiększonego A3 (320×450 mm) na podłożach:

  • papier samoprzylepny
  • papier samoprzylepny z laminatem
  • folia samoprzylepna mat/błysk/perła
  • folia samoprzylepna mat/błysk/perła z laminatem

Niewątpliwą zaletą plakatów samoprzylepnych jest możliwość samodzielnego naklejenia ich na praktycznie każde podłoże bez konieczności stosowania dodatkowego kleju.

Plakaty wielkoformatowe

Najpopularniejsze medium papierowe. Gładka struktura umożliwia wysoką jakość wydruku. Materiał przepuszczający światło – poza zastosowaniem jako standardowy plakat, nadaje się również do podświetleń.

Papier citylight 200g

Papier plakatowy o identycznych właściwościach jak Citylight 150g tylko w wyższej gramaturze.

Papier blueback

Typowy papier billboardowy, którego struktura pozwala namaczać podłoże klejem bez uszkodzenia materiału.

Papier blueback premium

Analogiczny do standardowego papieru blueback, jednak jego budowa umożliwia wykonanie zadruków w wysokich rozdzielczościach.

Papier fotograficzny 250g

Papier błyszczący, stosowany do druku wielkoformatowych zdjęć. Maksymalna rozdzielczość druku pozwala na wykorzystanie w ekspozycji oglądanej z bliskich odległości.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie druku plakatów - FAQ

Jak to w poligrafii koszt uzależniony ściśle od formatu, rodzaju papieru i nakładu. Ceny plakatów ustalane są każdorazowo według potrzeb zamawiającego.

W przypadku pojedynczych wydruków ceny w zależności od gramatury papieru oscylują w przedziale od 6,00 do 12,00 zł za plakat. W usłudze Ekspres z odbiorem na ten sam dzień roboczy doliczamy 2,50 zł do wydruku.

Tak, w naszej ofercie znajdziecie Państwo plakaty w niskich lub jednostkowych nakładach na papierze samoprzylepnym zwykłym lub zabezpieczonym laminatem, na folii samoprzylepnej mat/błysk lub zabezpieczonej dodatkowo laminatem.